Červen 2009

Osud se bohužel naplnil....

21. června 2009 v 14:03 | RH+ |  Veřejné zprávy
Osud se bohužel naplnil,a urval mi ze života dalšího člověla,kterého jsem měl tak rád.Dnes odešla moje teta Lenka Fridrichová.Odešla za mím otcem Jiřím,Arnoštem Zachariášem,kterého jsem měl rád,a vážil si ho jako svého otce,Antonínem,mím dědou a dalšími blízkými,milovanými lidmi.Tato zpráva přišla jen pár hodin po té co jsem stanul na stupních vítězů.Proto mi dovol tetičko,abych pro tebe ještě něco udělal,abych ti věnoval své umístění.Nyní patří jen tobě,dovol mi,abych ti přinesl svůj vítězný pohár,na tvou poslední cestu.Je to mé přání,byla jsi na mě vždy pyšná,a tys mi pokaždé držela v závodě palce,myslela na mě. Buď sbohem moje tetičko.Radomír

Bezdězká 50-tka Author Cup

21. června 2009 v 11:11 | RH+ |  Moje závody 2009

Když se potká štěstěna pod hradem Bezděz,vyklube se s prímovýho závodního dne,den vítězný.Pár šťastných okamžiků,vůle po vítězství,touha něco konečně dokázat a dostat ze sebe i na cílové pásce všechno,změnit svou pýchu v hrdost na sebe sama.A je umixován koktejl úspěchu,v mé cyklistické kariéře největší-třetí místo mezi Českou bikovou elitou v kategorii mužů 30-40 let,tedy nesilněji a nejlépe obsazenou skupinou,nejlepších bajkerů u nás.Po dnešku si v klidu mohu říci,že mezi ně patřím,dokázal jsem to jen sám svou vůlí,cílevědomostí v trénování a také neméně s dávkou štěstí.Bezděz byl můj poslední závod před letní pauzou,kdy si chci malinko odpočinout-i když se mi tak začalo dařit,a stání na bedně mi zevšednělo-to byl ale fór,co?Jenže mám také povinnosti k rodině,a tak dodržím,co jsem jim slíbil,i když se skřípěním zubů.Nyní se musím soustředit na trénink,tak abych mohl ještě po letní pauze odjet nějaký ten závod,jaký to nyní ještě nevím.10.10 2009 se jede v Jizerkách NOVAAUTHOR CUP a tam bych nerad chyběl,pozvánka mi byla již doručena,je to na podzim,a to může být se zdravím ošemetné.Ostatně tak jako před třemi lety,na mém prvním závodě.Dnešek se mi tedy vryl do paměti vítězným zlatým písmem,a musím uznat,že to považuji za vítězství se vším všudy,vždyť mě porazil pouze muž-celkový vítěz závodu,ten neměl konkurenci,a pak druhý muž,který se rval o celkové vítězství.Dnes je má pomyslná laťka nasazena dost vysoko,to si vždy říkám před startem,jak jsem dojel minule,tak dnes lépe...I nyní říkám,mohl jsi udělat víc,víc zabrat,dojet tu první skupinu,ale to si říkám až po závodě,pokud je před tebou ještě tvrdých 50 kilometrů je to jinak...Tak ještě pár fotek ze závodu a de se makat.Zdravím RH+

Holanský vodník 13.6.2009

16. června 2009 v 13:48 | RH+ |  Moje závody 2009

Holany a okolí,to je pro cyklistiku fajnový prostředí.A co potom,když se organizáčně povede závod v této krásné krajině.Ten jsem absolvoval již po druhé,a dojel jsem v lepším čase než loni(díky Supe)a taky na bedně a to na třetím místě v kategorii mužů 30-40 let.Start se mi ale hrubě nevydařil,a zaspal jsem,odstartovat se mi povedlo až po půli odjetých dravců...Pak přišlo táhlejší stoupání a já je začal sjíždět.Ale na čelo už bylo pozdě,už byli fuč.Proto jsem ani nedoufal,že můžu něco zajet,od 12 km jsem celý závod až do Holan jel osamocen a stíhal hlavní skupinu.Protivítr byl dost proti.Takže suma sumárum dobrý výsledek,mohlo to být sakra lepší.Prismeny taška domácích klobás se zas hodila na neděli,a vůně venkovního grilování,kdy klobásky pěkně voněli nemělo chybu.Sponzor vybrán fajnový,jak jsem řekl ženě,mramorový blok se sežrat nedá,zato nás všechny přežije,to se o klobáskách ležících,spících,pečících se nad vohněm říct nedá.Nyní se spíš psychicky připravuji na poslední větší akci v plánu a to jest Bezděz.Ještě pár fotek ze závodu a jde se do roboty...Zdar bajkeři.RH+

Cyklo Patria Jizerská 50 - obhájení prvenství

6. června 2009 v 17:40 | RH+ |  Moje závody 2009

Začínáme se pomalu zžívat,již vím co potřebuje,kde má slabé místo a občas mě i poslechne,zato mě doveze na bednu,letos už po druhé.O kom je řeč?O mojí 929 mím Supáku,co začíná roztahovat svý křídla.Jizerská 50 to je mezi bajkery pojem a každej si jí chce projet.Já patřím již druhý rok do elitní skupiny lidí co taky v Jizerský vyhráli svou kategorii.A začíná se pěkně přiostřovat konkurence-to je fajn.Jak to letos probíhalo?Začnu počasím-přímo sqělé,na hřebenech lehce poprchávalo,ale jinak sucho a rychlo.Letos jsem stlačil čas na 2.18.23 cca -4 min.Taky díky Supákovi.Celkově 60.místo a v M40 45.místo.Dost času jsem jel sám a rval se s větrem,na hřebeni to fučelo jak jinak než do ksichtu.Běžel jsem akorát jednou poslední prudké stoupání před cílem.S tím jsem byl smířenej,dal jsem to v poklusu.Jinak závěrem chci poděkovat mojí celé rodině,která se ráno v šest vykopala z pelechu a trmácela se kvůli mí úchylce někam do hor.Ale dnes to za to určitě stálo a mám dojem,že byli na mě hrdí-táta na prvním místě,já mít takovýho tátu,sem na něj 100% hrdej...Večír poruším dietu,dáme si lahvinku červenýho a budu relaxovat....Tak bajkeři,když to zaměstnavatel dovolí,za týden mě čeká další obhajoba,tentokrát 4.místa z Holan.Pak 20.6.vlítnu na Bezděz.Zdravím a jednomu mému velice blízkému člověku jsem řekl:Tvůj cíl je daleko na horizontu,všechno tě moc bolí,necítíš nic jen tu bolest,ale NIKDY to nesmíš vzdát.Pak pozvedneš oči a vidíš další horizont,jednou příjde ta chvíle kdy se na horizont dostaneš a vidíš pod sebou cíl,to do tebe vleje obrovskou sílu,projedeš cílem a pocítíš neskutečnou úlevu-žes to dokázal a nevzdal se.To je oč mi jde,vždy se pokusit posunout tuto mez o něco dál,najít to v sobě a bojovat,a hlavně,nikdy to nevzdat.....Zdraví RH+